0 505 450 47 65

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneğimizin ve göz hekimi meslektaşlarımızın bilirkişiliğinde revize edilen ve 16 Aralık 2010 günü Resmi Gazete’de 25230 sayı numarası ile yayınlanarak yürürlüğe giren yeni  “ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK” teki görme sistemini kolay uygulayabilmek adına, İşlevsel Görme Puanı Hesaplama Programımızı revize ettik. Programın bu yönetmelik ekine göre güncellenmiş versiyonunu, T.C. Sağlik Bakanlığı ve Türk Oftalmoloji Derneği resmi web sitelerinden indirip kullanabileceğimiz, yönetmelik ekinde de  2 kez metne geçirilmiştir. Ben de hiç bir kurum ve kuruluştan ekonomik destek görmeden, insanlığa yararlı olmak amacıyla çıktığımız yolda, bu bilgisayar programını hazırlayan, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Gökhan Dalkılıç ve bu okulun bu tarih itibarıyla mezunları olan biri Boğaziçi diğeri Ege Üniversitesinde master yapmakta olan Bilgisayar Mühendisleri Çağatay Sönmez ve Can Öz’e kendim, meslektaşlarım ve hastalarımız adına teşekkür ediyorum.

Kurulum için gerekli dosyaları sayın meslektaşlarımın bir an evvel edinebilmeleri için öncelikle aşağıdaki linki veriyorum.

Özürlülük Ölçütü Muayenesi ve Rapor Düzenlemede Pratik Uygulamalar

TOD EPB Uygulamalı Kursu-2 ( 2008 )

Simülasyon (Temaruz) Eğiliminde Kişiye Yaklaşım

Dr. Fatih Mehmet Mutlu:

Görme keskinliği, görme alanı, diğer göz görme fonksiyonlarının puanlandırılması

Dr. Mehmet Akif Acar:

Rapor Düzenlemede Yardımcı Araçlar ve Bilgisayar Programları

Dr. Sait Eğrilmez:

Özürlülük Hakkında Başkaca Yönetmelikler Özürlülere Ne gibi Haklar Sağlıyor?

Dr. Sunay Duman:

Astigmatik İnce Ayar – Görme Eşelleri Sunumu

Logaritmik (ETDRS ile uyumlu) Eşel

istekleri için 0232 3881010 numaralı telefonu arayabilir ya da This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta gönderebilirsiniz

Neredeyiz

İletişim

mapMansuroğlu mah. 1593/1 sok. No:4 B Blok Kat:4 D:41 Lider Centrio İş Merkezi (Mado’nun Üstü) Bayraklı İzmir

map 0 232 373 22 22

map 0 505 450 47 65 (mesai dışı)

Sosyal Medya (covid yok)